Mestaruusliiga 2019/2020 M


  • 12.2.2020 - 18.30

    Kokkolan Tiikerit

    Hurrikaani Loimaa

    1 - 3

    20/25  25/21  18/25  17/25

  • 13.2.2020 - 18.30

    Team Lakkapää

    Hurrikaani Loimaa

    1 - 3

    24/26  26/24  20/25  18/25

  • 14.2.2020 - 18.30

    VaLePa Sastamala Tampere

    Akaa-Volley

    3 - 2

    25/17  27/29  25/21  24/26  15/8

  • 15.2.2020 - 17.00

    Raision Loimu

    Karelian Hurmos

    0 - 3

    22/25  19/25  25/27

  • 16.2.2020 - 15.30

    Etta Oulu

    Akaa-Volley

    0 - 3

    17/25  13/25  19/25

  • 16.2.2020 - 17.00

    Savo Volley

    VaLePa Sastamala Tampere

    0 - 3

    22/25  15/25  21/25

  • 16.2.2020 - 17.00

    Vantaa Ducks

    Karelian Hurmos

    3 - 1

    25/22  25/13  16/25  25/16

  • 18.30 

    Akaa-Volley

    Hurrikaani Loimaa

  • 18.30 

    Kokkolan Tiikerit

    Raision Loimu

  • 20.2.2020 - 18.30

    Team Lakkapää

    Raision Loimu

  • 22.2.2020 - 15.30

    Etta Oulu

    Savo Volley

  • 22.2.2020 - 17.00

    Hurrikaani Loimaa

    Vantaa Ducks

  • 22.2.2020 - 17.00

    VaLePa Sastamala Tampere

    Karelian Hurmos

  • 23.2.2020 - 17.00

    VaLePa Sastamala Tampere

    Kokkolan Tiikerit

  • 23.2.2020 - 17.00

    Team Lakkapää

    Savo Volley

  • 23.2.2020 - 17.00

    Akaa-Volley

    Karelian Hurmos

  • 25.2.2020 - 18.30

    Raision Loimu

    Etta Oulu

  • 26.2.2020 - 18.30

    VaLePa Sastamala Tampere

    Raision Loimu

  • 26.2.2020 - 18.30

    Vantaa Ducks

    Etta Oulu

  • 26.2.2020 - 18.30

    Team Lakkapää

    Kokkolan Tiikerit

    
12.2.2020 - 18.30

Kokkolan Tiikerit

Hurrikaani Loimaa

1 - 3

20/25  25/21  18/25  17/25

13.2.2020 - 18.30

Team Lakkapää

Hurrikaani Loimaa

1 - 3

24/26  26/24  20/25  18/25

14.2.2020 - 18.30

VaLePa Sastamala Tampere

Akaa-Volley

3 - 2

25/17  27/29  25/21  24/26  15/8

15.2.2020 - 17.00

Raision Loimu

Karelian Hurmos

0 - 3

22/25  19/25  25/27

16.2.2020 - 15.30

Etta Oulu

Akaa-Volley

0 - 3

17/25  13/25  19/25

16.2.2020 - 17.00

Savo Volley

VaLePa Sastamala Tampere

0 - 3

22/25  15/25  21/25

16.2.2020 - 17.00

Vantaa Ducks

Karelian Hurmos

3 - 1

25/22  25/13  16/25  25/16

18.30 

Akaa-Volley

Hurrikaani Loimaa

18.30 

Kokkolan Tiikerit

Raision Loimu

20.2.2020 - 18.30

Team Lakkapää

Raision Loimu

22.2.2020 - 15.30

Etta Oulu

Savo Volley

22.2.2020 - 17.00

Hurrikaani Loimaa

Vantaa Ducks

22.2.2020 - 17.00

VaLePa Sastamala Tampere

Karelian Hurmos

23.2.2020 - 17.00

VaLePa Sastamala Tampere

Kokkolan Tiikerit

23.2.2020 - 17.00

Team Lakkapää

Savo Volley

23.2.2020 - 17.00

Akaa-Volley

Karelian Hurmos

25.2.2020 - 18.30

Raision Loimu

Etta Oulu

26.2.2020 - 18.30

VaLePa Sastamala Tampere

Raision Loimu

26.2.2020 - 18.30

Vantaa Ducks

Etta Oulu

26.2.2020 - 18.30

Team Lakkapää

Kokkolan Tiikerit

paras pisteentekijä(pisteet / erät)

#3

AnttiRopponen 5,27(543/103)

#14

BojanStrugar 4,96(551/111)

#9

ReganFathers 4,88(390/80)

#5

UrpoSivula 4,87(424/87)

#13

JiriHänninen 4,69(516/110)

paras syöttäjä(ässäsyötöt / erät)

#16

MikkoRäsänen 0,52(45/86)

#14

Olli-PekkaOjansivu 0,51(49/97)

#3

AnttiRopponen 0,48(49/103)

#11

SakariMäkinen 0,46(47/103)

#3

AkseliLankinen 0,42(45/107)

paras torjuja(torjuntapisteet / erät)

#5

MarkusKaurto 0,94(16/17)

#8

KarriKutinlahti 0,88(50/57)

#10

SeveriSavonsalmi 0,8(78/97)

#2

JakubKovac 0,8(82/103)

#7

PanuPitkänen 0,78(62/80)

paras pisteentekijä(pisteet)

#14

BojanStrugar 551

#3

AnttiRopponen 543

#13

JiriHänninen 516

#7

JanHelenius 480

#11

SakariMäkinen 472

paras syöttäjä(ässäsyötöt)

paras torjuja(torjuntapisteet)

#9

MartNaaber 60

vastaanotto - positiivinen%(täydellinen vastaanotto + hyvä vastaanotto) / kaikki vastaanotot

#15

RistoRuohola 60 %(46/77)

#11

VoittoKöykkä 58 %(337/579)

#12

JoshAyzenberg 57 %(265/463)

#8

PasiHyvärinen 57 %(210/370)

#2

EetuPennanen 56 %(250/443)

hyökkäys - täydellinen %hyökkäyspiste / kaikki hyökkäykset

#3

TrentO´Dea 60 %(169/283)

#11

AnttiLeppälä 59 %(184/312)

#8

DavidPettersson 58 %(206/358)

#16

TommyCarmody 56 %(94/168)

#6

MiroMäättänen 53 %(306/581)

Dream team

HAKKURI 1  
Ojansivu O.
(Savo Volley)
KESKITORJUJA 2  
Kovac J.
(Team Lakkapää)
LAITAHYÖKKÄÄJÄ 1  
Mäkinen S.
(Hurrikaani Loimaa)

LAITAHYÖKKÄÄJÄ 2  
Määttänen M.
(Savo Volley)
KESKITORJUJA 1  
Kutinlahti K.
(Hurrikaani Loimaa)
PASSARI 1  
Esko M.
(VaLePa)
LIBERO 1  
Ruohola R.
(VaLePa Sastamala Tampere)
  • LIBERO 2  
    Ayzenberg J.
    (Savo Volley)
  • PASSARI 2  
    Krnic I.
    (Hurrikaani Loimaa)
  • KESKITORJUJA 3  
    Savonsalmi S.
    (Savo Volley)
  • KESKITORJUJA 4  
    Naaber M.
    (Akaa-Volley)
  • HAKKURI 2  
    Ropponen A.
    (Hurrikaani Loimaa)
  • LAITAHYÖKKÄÄJÄ 3  
    Hänninen J.
    (Kokkolan Tiikerit)
  • LAITAHYÖKKÄÄJÄ 4  
    Suihkonen N.
    (VaLePa Sastamala Tampere)

Sarjataulukko

Sarjataulukko

Runkosarja

Runkosarja Runkosarja Standing
JoukkueRanking-pisteetOttelutErätPisteetErätulosten erittelyEräsuhdePistesuhdeRangaistus
  PelatutVoitetutHävitytVoitetutHävitytVoitetutHävityt3-03-13-22-31-30-3   

Hurrikaani Loimaa

79

30

27

3

82

24

2568

2184

14

11

2

0

1

2

3,42

1,176

-

Savo Volley

67

29

22

7

76

34

2573

2304

12

7

3

4

2

1

2,24

1,117

-

VaLePa Sastamala Tampere

63

28

21

7

72

33

2468

2191

12

6

3

3

3

1

2,18

1,126

-

Akaa-Volley

58

28

20

8

67

40

2470

2222

8

8

4

2

3

3

1,68

1,112

-

Kokkolan Tiikerit

45

28

15

13

57

53

2425

2461

5

6

4

4

4

5

1,08

0,985

-

Vantaa Ducks

30

30

10

20

42

71

2372

2570

3

3

4

4

4

12

0,59

0,923

-

Karelian Hurmos

27

29

10

19

44

70

2476

2632

2

3

5

2

10

7

0,63

0,941

-

Etta Oulu

27

28

8

20

41

67

2253

2478

2

5

1

4

9

7

0,61

0,909

-

Raision Loimu

25

28

9

19

40

70

2351

2489

2

1

6

4

5

10

0,57

0,945

-

Team Lakkapää

8

28

1

27

22

81

2037

2462

1

0

0

5

9

13

0,27

0,827

-




Runkosarja Runkosarja Standing Results Breakdown

Erätulosten erittely

Runkosarja

Vierasjoukkue

AVOLLEY

DUCKS

ETTA

HURMOS

HURLO

TIIKE

LOIMU

SAVO

LAKKA

VALEPA

Kotijoukkue

Akaa-Volley (AVOLLEY)

3 - 0


3 - 1

3 - 1


3 - 1

3 - 1

1 - 3

3 - 2

3 - 0

1 - 3


0 - 3

3 - 0

2 - 3


0 - 3

Vantaa Ducks (DUCKS)

1 - 3


1 - 3

3 - 1

3 - 2


3 - 1

0 - 3


0 - 3

2 - 3


1 - 3

2 - 3


3 - 0

3 - 2

3 - 0

0 - 3


0 - 3

Etta Oulu (ETTA)

0 - 3


0 - 3

3 - 0


2 - 3

3 - 1

2 - 3

0 - 3


1 - 3

2 - 3


3 - 1

2 - 3

3 - 0


3 - 1

1 - 3


3 - 1

Karelian Hurmos (HURMOS)

1 - 3

1 - 3


0 - 3

3 - 1

0 - 3


0 - 3

3 - 0


3 - 2

3 - 2


3 - 1

1 - 3


1 - 3

3 - 2


3 - 1

2 - 3

Hurrikaani Loimaa (HURLO)

3 - 1


3 - 0

3 - 0

3 - 1


3 - 1

3 - 0


3 - 0

3 - 1


3 - 0

3 - 1


3 - 0

3 - 1


3 - 2

3 - 0


3 - 0

1 - 3

Kokkolan Tiikerit (TIIKE)

2 - 3


0 - 3

3 - 2

3 - 1

3 - 1


3 - 0

1 - 3

3 - 0

1 - 3


3 - 1

3 - 0


3 - 0

0 - 3


3 - 2

Raision Loimu (LOIMU)

2 - 3


0 - 3

3 - 0


3 - 2

3 - 0

0 - 3

0 - 3


0 - 3

3 - 2


2 - 3

1 - 3

3 - 1

0 - 3


3 - 2

Savo Volley (SAVO)

2 - 3

3 - 0


2 - 3

3 - 0

3 - 1


3 - 0

3 - 0


3 - 0

3 - 0

3 - 2


3 - 0

3 - 0


3 - 0

3 - 1


0 - 3

Team Lakkapää (LAKKA)

0 - 3


1 - 3

3 - 0

2 - 3


1 - 3

2 - 3


2 - 3

1 - 3


1 - 3

1 - 3

2 - 3

0 - 3

1 - 3


0 - 3

VaLePa Sastamala Tampere (VALEPA)

3 - 2

3 - 0


3 - 0

3 - 0


3 - 0

3 - 1

1 - 3

3 - 1

3 - 1

2 - 3


0 - 3

3 - 0

Dream team

HAKKURI 1  
Ojansivu O.
(Savo Volley)
KESKITORJUJA 2  
Kovac J.
(Team Lakkapää)
LAITAHYÖKKÄÄJÄ 1  
Mäkinen S.
(Hurrikaani Loimaa)

LAITAHYÖKKÄÄJÄ 2  
Määttänen M.
(Savo Volley)
KESKITORJUJA 1  
Kutinlahti K.
(Hurrikaani Loimaa)
PASSARI 1  
Esko M.
(VaLePa)
LIBERO 1  
Ruohola R.
(VaLePa Sastamala Tampere)
  • LIBERO 2  
    Ayzenberg J.
    (Savo Volley)
  • PASSARI 2  
    Krnic I.
    (Hurrikaani Loimaa)
  • KESKITORJUJA 3  
    Savonsalmi S.
    (Savo Volley)
  • KESKITORJUJA 4  
    Naaber M.
    (Akaa-Volley)
  • HAKKURI 2  
    Ropponen A.
    (Hurrikaani Loimaa)
  • LAITAHYÖKKÄÄJÄ 3  
    Hänninen J.
    (Kokkolan Tiikerit)
  • LAITAHYÖKKÄÄJÄ 4  
    Suihkonen N.
    (VaLePa Sastamala Tampere)

Dream team

HAKKURI 1  
Ojansivu O.
(Savo Volley)
KESKITORJUJA 2  
Kovac J.
(Team Lakkapää)
LAITAHYÖKKÄÄJÄ 1  
Mäkinen S.
(Hurrikaani Loimaa)

LAITAHYÖKKÄÄJÄ 2  
Määttänen M.
(Savo Volley)
KESKITORJUJA 1  
Kutinlahti K.
(Hurrikaani Loimaa)
PASSARI 1  
Esko M.
(VaLePa)
LIBERO 1  
Ruohola R.
(VaLePa Sastamala Tampere)
LIBERO 2  
Ayzenberg J.
(Savo Volley)
PASSARI 2  
Krnic I.
(Hurrikaani Loimaa)
KESKITORJUJA 3  
Savonsalmi S.
(Savo Volley)
LAITAHYÖKKÄÄJÄ 3  
Hänninen J.
(Kokkolan Tiikerit)
KESKITORJUJA 4  
Naaber M.
(Akaa-Volley)
LAITAHYÖKKÄÄJÄ 4  
Suihkonen N.
(VaLePa Sastamala Tampere)
HAKKURI 2  
Ropponen A.
(Hurrikaani Loimaa)