Suomen Cup 2018 N


  • 16.1.2019 - 18.30

    LiigaPloki

    Oriveden Ponnistus

    2 - 3

    25/21  21/25  22/25  25/16  9/15

  • 26.1.2019 - 16.00

    Oriveden Ponnistus

    Hämeenlinnan Lentopallokerho

    
16.1.2019 - 18.30

LiigaPloki

Oriveden Ponnistus

2 - 3

25/21  21/25  22/25  25/16  9/15

26.1.2019 - 16.00

Oriveden Ponnistus

Hämeenlinnan Lentopallokerho

paras pisteentekijä(pisteet / erät)

#8

LenaProkopenko 6,2(62/10)

#5

TrineKjelstrup 5,56(50/9)

#3

MiraHämäläinen 5,33(16/3)

#5

KiaBright 5,25(21/4)

#14

MakenaSchoene 5(20/4)

paras syöttäjä(ässäsyötöt / erät)

#4

HannaHärkänen 2(6/3)

#20

NeaLuntamo 1,33(4/3)

#3

EmmiHaukijärvi 1(3/3)

#14

MajaKrljic 1(3/3)

paras torjuja(torjuntapisteet / erät)

#3

LydiaDeWeese 1,57(11/7)

#12

AnniinaKastarinen 1,33(4/3)

#10

KaylaHaneline 1,2(6/5)

#9

IinaAndrikopoulou 1(6/6)

#14

SaaraLepistö 1(11/11)

paras pisteentekijä(pisteet)

#11

JeaneHorton 50

#11

AdejaLambert 42

paras syöttäjä(ässäsyötöt)

#5

SaaraHolm 7

paras torjuja(torjuntapisteet)

#14

SaaraLepistö 11

vastaanotto - positiivinen%(täydellinen vastaanotto + hyvä vastaanotto) / kaikki vastaanotot

#17

IinaPulkka 69 %(9/13)

#8

SiniKoljonen 65 %(34/52)

#14

NeaHämäläinen 60 %(6/10)

#10

SannaHäkkinen 59 %(27/46)

#7

EmiliaSipilä 57 %(12/21)

hyökkäys - täydellinen %hyökkäyspiste / kaikki hyökkäykset

#10

SaanaLindgren 71 %(5/7)

#3

MiraHämäläinen 63 %(15/24)

#8

LenaProkopenko 62 %(56/90)

#10

KaylaHaneline 55 %(11/20)

#10

JenelleJordan 53 %(9/17)

Dream team

HAKKURI 1  
Krljic M.
(Nurmon Jymy)
KESKITORJUJA 2  
Czakan A.
(LP Viesti)
LAITAHYÖKKÄÄJÄ 1  
Lambert A.
(Pölkky Kuusamo)

LAITAHYÖKKÄÄJÄ 2  
Schoene M.
(WoVo Rovaniemi)
KESKITORJUJA 1  
Härkänen H.
(Karelian Hurmos)
PASSARI 1  
Mansikkaviita V.
(LP Viesti)
LIBERO 1  
Pulkka I.
(LP Kangasala)
  • LIBERO 2  
    Koljonen S.
    (LiigaPloki)
  • PASSARI 2  
    Roivainen P.
    (LP Viesti)
  • KESKITORJUJA 3  
    Klimova E.
    (WoVo Rovaniemi)
  • KESKITORJUJA 4  
    Kastarinen A.
    (Karelian Hurmos)
  • HAKKURI 2  
    Haukijärvi E.
    (Tapanilan Erä)
  • LAITAHYÖKKÄÄJÄ 3  
    Hujanen H.
    (Nurmon Jymy)
  • LAITAHYÖKKÄÄJÄ 4  
    Piesanen L.
    (LP Viesti)

Dream team

HAKKURI 1  
Krljic M.
(Nurmon Jymy)
KESKITORJUJA 2  
Czakan A.
(LP Viesti)
LAITAHYÖKKÄÄJÄ 1  
Lambert A.
(Pölkky Kuusamo)

LAITAHYÖKKÄÄJÄ 2  
Schoene M.
(WoVo Rovaniemi)
KESKITORJUJA 1  
Härkänen H.
(Karelian Hurmos)
PASSARI 1  
Mansikkaviita V.
(LP Viesti)
LIBERO 1  
Pulkka I.
(LP Kangasala)
  • LIBERO 2  
    Koljonen S.
    (LiigaPloki)
  • PASSARI 2  
    Roivainen P.
    (LP Viesti)
  • KESKITORJUJA 3  
    Klimova E.
    (WoVo Rovaniemi)
  • KESKITORJUJA 4  
    Kastarinen A.
    (Karelian Hurmos)
  • HAKKURI 2  
    Haukijärvi E.
    (Tapanilan Erä)
  • LAITAHYÖKKÄÄJÄ 3  
    Hujanen H.
    (Nurmon Jymy)
  • LAITAHYÖKKÄÄJÄ 4  
    Piesanen L.
    (LP Viesti)

Dream team

HAKKURI 1  
Krljic M.
(Nurmon Jymy)
KESKITORJUJA 2  
Czakan A.
(LP Viesti)
LAITAHYÖKKÄÄJÄ 1  
Lambert A.
(Pölkky Kuusamo)

LAITAHYÖKKÄÄJÄ 2  
Schoene M.
(WoVo Rovaniemi)
KESKITORJUJA 1  
Härkänen H.
(Karelian Hurmos)
PASSARI 1  
Mansikkaviita V.
(LP Viesti)
LIBERO 1  
Pulkka I.
(LP Kangasala)
LIBERO 2  
Koljonen S.
(LiigaPloki)
PASSARI 2  
Roivainen P.
(LP Viesti)
KESKITORJUJA 3  
Klimova E.
(WoVo Rovaniemi)
LAITAHYÖKKÄÄJÄ 3  
Hujanen H.
(Nurmon Jymy)
KESKITORJUJA 4  
Kastarinen A.
(Karelian Hurmos)
LAITAHYÖKKÄÄJÄ 4  
Piesanen L.
(LP Viesti)
HAKKURI 2  
Haukijärvi E.
(Tapanilan Erä)